FPFS czyli Forum Profesjonalnych Fotografów Ślubnych

Historia

FPFS powstało w maju 2005 roku z inicjatywy Zbyszka Kruka – idea była prosta – zebrać wszystkich dobrych fotografów razem i stworzyć społeczność internetową, która będzie wypracowywać właściwe standardy pracy w rodzącym się zawodzie. Na samym początku było nas ok. 30 osób.

Przez te 5 lat wiele się zmieniło – forum jako żywy twór zmieniał się wraz z potrzebami. Dość znaczącą zmianą było zamknięcie forum, wprowadzenie przeglądu portfolio jako potwierdzenie kwalifikacji fotografa.
W 2007 roku zorganizowaliśmy pierwszy konkurs – wtedy dość chałupniczymi metodami – bez narzędzi internetowych typu generowanie galerii czy też zliczanie głosów.

Czym jest FPFS

FPFS to społeczność internetowa skupiająca profesjonalnych fotografów z całej polski – ale także osób z zagranicy (USA, Kanada, Niemcy, Anglia). To FPFS zjednoczyła środowisko i branżę fotografów ślubnych. FPFS to także spotkania, gdzie fotografowie z całej polski zjeżdżają się by porozmawiać, wymienić się doświadczeniami na żywo lub podyskutować o fotografii i nowych trendach. FPFS jest więc platformą do dyskusji, promocji oraz tworzenia standardów w Polskiej fotografii ślubnej oraz dbanie o rozwój fotografii ślubnej.

Co dalej?

Aktualnie FPFS przechodzi i będzie przechodzić szereg zmian. Rynek fotografii ślubnej uległ drastycznej zmianie, dlatego też FPFS będzie także się zmieniać.

Główne kierunki FPFS:

  • promocja dobrej fotografii ślubnej wśród klientów – ale także wśród fotografów
  • wyczulenie na kwestie uczciwości i moralności – zawodowej i podatkowej.
  • dzięki ogromnemu skupieniu fotografów ślubnych kreowanie kodeksu etycznego i kreowanie wzorców obsługi klienta.

Rok 2010 to rok zmian – przede wszystkim zmiana nazwy – na FPFS czyli Forum PROFESJONALNYCH Fotografów Ślubnych – która wynika ze zmian w polityce przyjęć nowych członków na FPFS. Wprowadzenie słowa PROFESJONALNY ma zwrócić uwagę na fakt, iż fotografowie przyjmowani na forum pracują legalnie i profesjonalnie. Zmiana nazwy została połączona z kosmetyką logotypu – który przybrał teraz atrakcyjniejszą formę. Dodatkowo uruchomienie nowych platform do komunikacji z klientem: blog i portal – dzięki którym promocja dobrej fotografii ślubnej będzie mogła przyjąć atrakcyjniejszą postać. Wprowadzona zostanie także osoba odpowiedzialna za sprawy marketingowe na FPFS – będą więc kolejne działania promujące dobrą fotografię ślubną.

Rok 2013 – nowa idea, nowe logo, nowa strona… już niedługo kolejne nowe rzeczy!

FPFS_Logo_300px

Zbigniew Kruk

Leave a Reply