Kto dzwonił?

Choćby nawet nasza księga z numerami jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie mamy numerów do wszyściutkich osobników, którzy przebywają w naszej dzielnicy. Czasem namyślamy się więc, kto dzwoni, jeśli na tapecie głównej telefonu widnieje obca mieszanka liczb. Najczęściej w takich momentach po prostu nie odbieramy, ponieważ nie chcemy rozmawiać z nieznajomymi ludźmi. Mimo wszystko jeżeli nieznany nam numer spróbuje skontaktować się ponownie, zechcemy sprawdzić, jaka osoba może być jego posiadaczem. A jak to odkryjemy?

Nie musimy od razu lecieć na komisariat, bo przecież nie każde obce połączenia tworzone są przez kryminalistów. Czasem nieznajomy numer telefonu może przynależeć do członka naszej paczki przyjaciół, jaki jedynie wymienił aparat telefoniczny albo zmienił dotychczasowego operatora. A jeżeli posiadamy dojście do Internetu, samodzielnie ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy w tym celu wpisać kombinację cyfr do popularnej strony szukającej albo od razu zrobić użytek z witryny, jaka interesuje się badaniem oraz opisywaniem rozmaitych numerów. To ona tylko powie nam samym, co to za numer oraz do kogo on prawdopodobnie należy. Wtedy samodzielnie zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać tajemniczy telefon.

Zwykle jednak możemy odbierać nawet tego typu dziwne telefony. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek zablokować telefon kolegi, który chce naszej porady.